Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts

HO-HO-HO Sretan božić i nova godina svima (škola:27.12.2010)
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Kabinet profesorice Cho Chung

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Cho Chung

Cho Chung


Chinese zodiac : Rat
Broj postova : 16
Join date : 19.12.2010
Age : 27

Kabinet profesorice Cho Chung Empty
PostajNaslov: Kabinet profesorice Cho Chung   Kabinet profesorice Cho Chung Emptyned pro 26, 2010 11:18 pm

Ovdje ostavljajte zadace ! Smile
[Vrh] Go down
Anna Potter

Anna Potter


Chinese zodiac : Buffalo
Broj postova : 11
Join date : 22.12.2010
Age : 26

Kabinet profesorice Cho Chung Empty
PostajNaslov: Re: Kabinet profesorice Cho Chung   Kabinet profesorice Cho Chung Emptypet pro 31, 2010 8:34 pm

Najpoznatije žrtve triju neoprostivih kletvi su: Katie Bell, Madame Rosmerta, Viktor Krum (na Tromagijskom kupu), Alstor Moody (kada se Barty Crouch pretvarao da je on)-imperius
Alice i Frank Longbottom, Hermione Granger, Ollivander, Harry Potter-crucuiatus
James i Lilly Potter, Albus Dumbledore, Charity Burbage, Sirius Black, Cedric Diggory, Harry Potter (on ju je jedini preživio)-avada kedavra

Kletva imperius se priziva riječiju ''imperio'' i osoba koja ju je bacila ima potpunu kontrolu nad žrtvom. Malo joj se osoba može oduprijeti. Mnoge su smrtonoše govorile da su postali smrtonoše jer ih je netko ukleo tom kletvom. Osoba ukleta imeriusom osjeća se potpuno opušteno. Najčešće su je bacali smrtonoše. Kletva cruciatus priziva se riječi ''crucio'', ona zadaje užesne bolove žrtvi. Ako je netko želi izvesti mora imati veliku mržnju i želju da nanese bol toj osobi. U 7. knjizi učenici Hogwartsa su morali ''vježbati'' tu kletvu na drugim učenicima kojima je to bila kazna. Avada kedavra je ubojita kletva. Preživio ju je samo Harry Potter. Pojavi se zeleno svijetlo dok se ona koristi. Lort Voldemor ju je najviše koristio. Za korištenje bilo koje od tih kletvi se ide u Azkaban. Od 1717. godine su proglašene neoprostivima.
[Vrh] Go down
Anna Potter

Anna Potter


Chinese zodiac : Buffalo
Broj postova : 11
Join date : 22.12.2010
Age : 26

Kabinet profesorice Cho Chung Empty
PostajNaslov: Re: Kabinet profesorice Cho Chung   Kabinet profesorice Cho Chung Emptysub sij 01, 2011 1:29 pm

I da, Avada kedavra ne ostavlja nikakve vidljive tragove za bezjake i nju može samo ministarstvo magije prepoznati, tako da su bezjeci imali puno problema s time i nikad nisu riješili takve slučajeve.
[Vrh] Go down
Cho Chung

Cho Chung


Chinese zodiac : Rat
Broj postova : 16
Join date : 19.12.2010
Age : 27

Kabinet profesorice Cho Chung Empty
PostajNaslov: Re: Kabinet profesorice Cho Chung   Kabinet profesorice Cho Chung Emptysri sij 05, 2011 4:54 pm

Gospodice Anna, 10 bodova .
Odlicno objasnjenje ..
[Vrh] Go down
Emily Parkison

Emily Parkison


Chinese zodiac : Buffalo
Broj postova : 19
Join date : 24.12.2010
Age : 27
Lokacija : BiH

Kabinet profesorice Cho Chung Empty
PostajNaslov: Re: Kabinet profesorice Cho Chung   Kabinet profesorice Cho Chung Emptypet sij 07, 2011 3:31 pm

Bauk nepodnosi smijeh.
Moja bauk bi bio da sve oko mene postane tamno,bojim se mraka -.-"
[Vrh] Go down
Nina Ginny Potter

Nina Ginny Potter


Chinese zodiac : Buffalo
Broj postova : 17
Join date : 27.12.2010
Age : 26
Lokacija : Hogwarts

Kabinet profesorice Cho Chung Empty
PostajNaslov: Re: Kabinet profesorice Cho Chung   Kabinet profesorice Cho Chung Emptypet sij 07, 2011 6:48 pm

bauk ne podnosi smijanje
moj bauk bi poprimio oblik zmije bilo koje vrste affraid
[Vrh] Go down
Cho Chung

Cho Chung


Chinese zodiac : Rat
Broj postova : 16
Join date : 19.12.2010
Age : 27

Kabinet profesorice Cho Chung Empty
PostajNaslov: Re: Kabinet profesorice Cho Chung   Kabinet profesorice Cho Chung Emptysub sij 08, 2011 7:22 pm

Gdice. Emily i Ninna Ginny, obje po 10 bodova . Smile
[Vrh] Go down
Bellatrix Lastrange

Bellatrix Lastrange


Chinese zodiac : Rooster
Broj postova : 41
Join date : 26.12.2010
Age : 30
Lokacija : Hogwarts

Kabinet profesorice Cho Chung Empty
PostajNaslov: Re: Kabinet profesorice Cho Chung   Kabinet profesorice Cho Chung Emptyned sij 09, 2011 4:40 pm

dobar dan profesorice ja se ispričavam bila sam na putu i nisam mogla napisat zadaću..

1.Navedite najpoznatije zrtve ovih triju kletvi .
2. Napisite svoje objasnjenje kletvi.

1. Sirius Black – Harijey kum, Remus Lupin - avada kedavra
crucitus - harry potter
imperius - ketie bell

2. avada kedavra - kada se izvede onaj na kojemu je izvedena u trenutku umire gdje god ga pogodila kletva. i najmanji dodir kletve ubija. kletva neostavlja nikakve tragove da je bila izvedena.
imperius - osoba na kojoj je izvedena kletva on,ona ili ono odmah prelazi u ruke počinitelja tj. počinitelj ima svu vlast i kontrolira biće na koju je bacio/la kletvu.
ta osoba nezna što radi i kad klletva prestane nesječa se vremena dok je bio pod kletvom.
cracitus- nanosi neizdrživu bol. osoba na kojoj je počinjena od te kletve može i umrijeti.bol je prejaka da ponekad osobe na kojo je kletva izvedena rade i govore stvari koje nikad nebi samo da bol presttane i da ju nikad više ne osjete.



druga zadaća
bauk nepodnosi da on druge zabavlja tj. ako im nije strašan.
moj bauk bi se pretvorio u ogromnog bumbara.....:/
[Vrh] Go down
Cho Chung

Cho Chung


Chinese zodiac : Rat
Broj postova : 16
Join date : 19.12.2010
Age : 27

Kabinet profesorice Cho Chung Empty
PostajNaslov: Re: Kabinet profesorice Cho Chung   Kabinet profesorice Cho Chung Emptyuto sij 11, 2011 4:49 pm

Gdice. Bellatrix, vec sam oduzela bodove. Zao mi je.

Za drugu zadacu 10 bodova ..
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kabinet profesorice Cho Chung Empty
PostajNaslov: Re: Kabinet profesorice Cho Chung   Kabinet profesorice Cho Chung Empty

[Vrh] Go down
 
Kabinet profesorice Cho Chung
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kabinet profesorice Patricije Ganger
» Kabinet profesorice Hermione Weasley
» Kabinet profesora Harry Pottera
» Kabinet ravnatelja i profesora Albus Dumbledora

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Hogwarts :: PLACES :: Hogwarts :: Kabineti-
Forum(o)Bir: