Hogwarts
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hogwarts

HO-HO-HO Sretan božić i nova godina svima (škola:27.12.2010)
 
Početna stranicaPočetna stranica  PortalPortal  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

 

 Učionica za obranu od mračnih sila

Go down 
+2
Cho Chung
Severus Snape
6 posters
Autor/icaPoruka
Severus Snape
Admin,učitelj,starješina
Severus Snape


Chinese zodiac : Rat
Broj postova : 144
Join date : 02.12.2010
Age : 28

Učionica za obranu od mračnih sila Empty
PostajNaslov: Učionica za obranu od mračnih sila   Učionica za obranu od mračnih sila Emptyčet pro 02, 2010 9:47 pm

[Vrh] Go down
http://hogwarts.dynamicbb.com
Cho Chung

Cho Chung


Chinese zodiac : Rat
Broj postova : 16
Join date : 19.12.2010
Age : 27

Učionica za obranu od mračnih sila Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za obranu od mračnih sila   Učionica za obranu od mračnih sila Emptysri pro 29, 2010 12:01 pm

Usla sam u ucionicu i ucenici su sjedili mirno .
- Dobar dan, ja sam vasa prof. Obrane od mracnih sila . Zovem se Cho Chung . Od vas ocekujem da cete biti mirni na satu i ocekujem vase potpuno povjerenje Smile
Za prvi sat ne cemo nista posebno raditi . Pricat cemo o Dementorima . Samo pricati ! Very Happy
Ja su postavljati pitanja, a vi odgovarajte ..
Tko su dementori ?
Cime se hrane ?
Sto je dementorski poljubac ?
Koji je nacin najefikasniji u obrani od dementora ?
Koja je najkorisnija prva pomoc ? ( mala pomoc- Koristi je madam Pomfrey )
[Vrh] Go down
Bellatrix Lastrange

Bellatrix Lastrange


Chinese zodiac : Rooster
Broj postova : 41
Join date : 26.12.2010
Age : 30
Lokacija : Hogwarts

Učionica za obranu od mračnih sila Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za obranu od mračnih sila   Učionica za obranu od mračnih sila Emptysri pro 29, 2010 12:43 pm

dobar dan profesorice!

1.Dementori su bića tame.imaju ljudski oblik..niži su od tri metra..prekriveni su kukuljicama i vide im se samo ruke i lice.oni lete.nemaju oči za snalaženje u prostoru služe se ljudskom radošću..nemaju usta već veliku rupu kojom daju dementorski poljubac.
2.hrane se ljudskom radušću..tada se njihove žrtve prisječaju svojih najgorih uspomena.
3. dementorski poljubac je smrtonosni "poljubac" koji dementori zadaju svojim žrtvama pomoću velike rupe koju imaju umjesto usta...njima isisavaju dušu svojim žrtvama.
4.čarolija "Excepto Patronum"(neznam baš kako se piše,profesorice). ona izgleda poput bijelog duha kojeg se dementori boje i tjeraju ih..svaki čarobnjak ili vještica ima drugačiji patronus.
5. čokolada je najkorisnija pomoć.

evo profesorice to je sve što znam...
[Vrh] Go down
Cho Chung

Cho Chung


Chinese zodiac : Rat
Broj postova : 16
Join date : 19.12.2010
Age : 27

Učionica za obranu od mračnih sila Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za obranu od mračnih sila   Učionica za obranu od mračnih sila Emptysri pro 29, 2010 1:45 pm

Bravo gospodice Bellatrix !
10 bodova Gryffindoru Smile
[Vrh] Go down
Nina Ginny Potter

Nina Ginny Potter


Chinese zodiac : Buffalo
Broj postova : 17
Join date : 27.12.2010
Age : 26
Lokacija : Hogwarts

Učionica za obranu od mračnih sila Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za obranu od mračnih sila   Učionica za obranu od mračnih sila Emptysri pro 29, 2010 2:02 pm

Dobar dan, profesorice

Dementori su mračna bića.
Hrane se ljudskim osjećajima, a njihove žrtve se tada prisjećaju najgorih uspomena iz svog života.
Dementorski poljubac je proces u kojem dementori prislanjaju svoja usta na žrtvina i tada im isisaju dušu.
Od dementora se možemo obraniti patronusom. Kada izgovorimo riječi "Expecto Patronum" tada iz štapića iziđe patronus. Kod svake osobe je drugačiji.
Najkorisnija prva pomoć je čokolada jer kad ju pojedemo osjećamo se toplije.

[Vrh] Go down
Emily Parkison

Emily Parkison


Chinese zodiac : Buffalo
Broj postova : 19
Join date : 24.12.2010
Age : 27
Lokacija : BiH

Učionica za obranu od mračnih sila Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za obranu od mračnih sila   Učionica za obranu od mračnih sila Emptysri pro 29, 2010 2:50 pm

Dobar dan!
1. Dementori su stvorenja tame.
2.Hrane se svim radosnim mislima ili sjecanjima.
3.Mozemo ih otjerati caroliom Expecto Patronum. Koju je jako tesko izvesti.
4.Čokolada!
[Vrh] Go down
Cho Chung

Cho Chung


Chinese zodiac : Rat
Broj postova : 16
Join date : 19.12.2010
Age : 27

Učionica za obranu od mračnih sila Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za obranu od mračnih sila   Učionica za obranu od mračnih sila Emptysri pro 29, 2010 4:56 pm

Gospodice Nina Ginny i Emily, obe dobivate po 5 bodova !
Zadovoljna sam s vasim odgovorima ..
[Vrh] Go down
Amela Black Potter

Amela Black Potter


Chinese zodiac : Buffalo
Broj postova : 15
Join date : 25.12.2010
Age : 26
Lokacija : BiH - Zivinice

Učionica za obranu od mračnih sila Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za obranu od mračnih sila   Učionica za obranu od mračnih sila Emptysri pro 29, 2010 10:42 pm

1. Dementori su bića tame / zla. Crne su boje , prekriveni su kao nekim crnim plastom i vide im se samo ruke a i ponekad lice.
2. Hrane se svakim sretnim , lijepim sjecanjem jedne osobe.
3. Dementorski '' poljubac '' je nesto kao ''poljubac'' , time isisavaju dusu neke osobe , tada se ta osoba prisjeca svojih najgorih uspomena.
4. Cokolada ! Very Happy
[Vrh] Go down
https://www.facebook.com/home.php#!/amelablackpotter
Cho Chung

Cho Chung


Chinese zodiac : Rat
Broj postova : 16
Join date : 19.12.2010
Age : 27

Učionica za obranu od mračnih sila Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za obranu od mračnih sila   Učionica za obranu od mračnih sila Emptypet pro 31, 2010 1:07 pm

Odlicno, gospodice Amela ..
5 bodova !
[Vrh] Go down
Cho Chung

Cho Chung


Chinese zodiac : Rat
Broj postova : 16
Join date : 19.12.2010
Age : 27

Učionica za obranu od mračnih sila Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za obranu od mračnih sila   Učionica za obranu od mračnih sila Emptypet pro 31, 2010 2:16 pm

Danas cemo uciti neoprostive kletve. Ima ih 3 : Imperio, Cruciatus i Avada Kedavra .
Imperio - ako se izvede pravilno, stavlja osobu na koju je bacena kletva pod potpunu kontrolu osobe koja je bacila kletvu. Osoba pod kletvom ima osjecaj opustenosti i blazenstva. Oduprijeti se moze jako malo osoba.
Cruciatus - izaziva nepodnosljivu bol. Da bi se izvela pravilno, zahtijeva jaku mrznju i zelju da se nanese bol.
Smrtonose su koristili ovu kletvu jer ne ostavlja nikakve tjelesne posljedice.
Avada Kedavra - Uzrokuje trenutnu smrt. Nema poznate kletve, ali zrtva moze izmaknuti kletvi. Na zrtvi nema nikakvih fizickih znakova da je na nju bacena kletva. Bezjaci ne mogu otkriti kletvu, ali strucnjaci iz Ministarstva magije mogu.

Bacanje tih moćnih kletvi zahtijeva jaku želju da se čarolija izvede, mržnju prema onome na koga se baca i veliku vještinu. Za izvodenje ovih kletvi se ide dozivotno u Azkaban.

Zadaca: Navedite najpoznatije zrtve ovih triju kletvi .
Napisite svoje objasnjenje kletvi.
Zadace ostavljajte u kabinetu !

[Vrh] Go down
Bellatrix Lastrange

Bellatrix Lastrange


Chinese zodiac : Rooster
Broj postova : 41
Join date : 26.12.2010
Age : 30
Lokacija : Hogwarts

Učionica za obranu od mračnih sila Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za obranu od mračnih sila   Učionica za obranu od mračnih sila Emptypet pro 31, 2010 3:11 pm

Dobar dan profesorice!
ja imam jedno pitanje u vezi zadaće:
Napisite svoje objasnjenje kletvi.
nerazumijem šta mi tu trebamo objasnit kako dječuju kletve?ili?
[Vrh] Go down
Cho Chung

Cho Chung


Chinese zodiac : Rat
Broj postova : 16
Join date : 19.12.2010
Age : 27

Učionica za obranu od mračnih sila Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za obranu od mračnih sila   Učionica za obranu od mračnih sila Emptypon sij 03, 2011 3:29 pm

Bellatrix Lastrange je napisao/la:
Dobar dan profesorice!
ja imam jedno pitanje u vezi zadaće:
Napisite svoje objasnjenje kletvi.
nerazumijem šta mi tu trebamo objasnit kako dječuju kletve?ili?

Napisite kako bi vi, da ste profesori, objasnili te kletve .. Na svoj nacin ..
[Vrh] Go down
Cho Chung

Cho Chung


Chinese zodiac : Rat
Broj postova : 16
Join date : 19.12.2010
Age : 27

Učionica za obranu od mračnih sila Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za obranu od mračnih sila   Učionica za obranu od mračnih sila Emptysri sij 05, 2011 5:18 pm

Danas cemo uciti o baucima. Bauk je jedno od mnogih bica tame. Skrivaju se po skucenim i mracnim prostorima, kao npr. ormarima. Oni se mogu preobraziti u bice, predmet ili pojavu koje se osoba, koja je najbliza njima, najvise boji. Djelotvorna obrana je carolija Ridikulus. No, za izvodenje nije potrebno samo pravilno izreci inkantaciju, nego i u glavi zamisliti kako se baukl pretvara u nesto smijesno. Takoder ga mozete zbuniti tako sto vise osoba stane ispred njega, a on ne ce znati koga da prestrasi. Moze se dogoditi da pokusa prestrasiti vise osoba, a rezultat ce biti bauk koji ce poprimiti dijelic svih strahova ljudi koji ga okruzuju.
I na kraju, najucinkovitiji nacin da se dokrajci bauk jest smijeh. Very Happy

Vasa zadaca: Sto bauk ne podnosi ?
Kako bi izgledao vas bauk ?

Samo da vam kazem da sam jako razocarana vasom zadacom! Samo je gdica. Anna Potter predala zadacu. Svim ostalim ucenicima oduzimam 10 bodova pojedinacno !
[Vrh] Go down
Sponsored content





Učionica za obranu od mračnih sila Empty
PostajNaslov: Re: Učionica za obranu od mračnih sila   Učionica za obranu od mračnih sila Empty

[Vrh] Go down
 
Učionica za obranu od mračnih sila
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Učionica za travarstvo
» Učionica za Oklumenciju
» Učionica za aritmanciju
» Učionica za napitke
» Učionica za čarolije

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Hogwarts :: PLACES :: Hogwarts :: Učionice-
Forum(o)Bir: